وقت سفارت اتریش

اگر به فکر مهاجرت تحصیلی، کاری و توریستی به یکی از کشورهای اروپایی هستید، بدون شک اتریش می‌تواند یکی از گزینه‌های انتخابی شما باشد. پایتخت این کشور توانسته با توجه به کیفیت بالای زندگی، خود را در میان برترین شهرهای جهان جای دهد. اما سوال اصلی اینجاست، چگونه می‌توان به این کشور مهاجرت کرد؟ اتریش در سال 1995 با امضای معاهده شینگن، به جمع کشورهای عضو اتحادیه پیوست. بنابرین ورود شما به اتریش همچون تمامی کشورهای حوزه شینگن مستلزم ویزاست. 

در ادامه این مقاله هر آن چیزی که درباره اخذ ویزای شینگن است را با شما در میان خواهیم گذاشت. همراه ما باشید. 

وقت سفارت اتریش
وقت سفارت اتریش

انواع وقت سفارت

وقت سفارت کشور اتریش به دو صورت عادی و فوری صادر می‌شود. البته شما تنها با ارائه مدارک پزشکی و یا دعوتنامه مجاز به درخواست وقت سفارت فوری هستید. در صورت واجد شرایط بودن باید در هنگام ارسال ایمیل برای تعیین وقت، مدارک پزشکی و یا دعوتنامه خود را ارسال کنید.

وقت سفارت برای ویزای توریستی

همانطور که از نام این ویزا پیداست، ویزای توریستی مناسب افرادی‌ست که به منظور تفریح و گردش قصد ورود به این کشور را دارند. ویزای توریستی اتریش به شما این امکان را می‌دهد که در یک بازه 180 روزه به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید. 

ویزای توریستی این کشور به دو صورت سینگل (یکبار ورود) و مولتیپل (چند بار ورود) صادر می‌شود، که شهروندان ایرانی مجاز به دریافت ویزای سینگل با مدت اعتبار 30 روز هستند. 

وقت سفارت برای ویزای تحصیلی

چندسالی‌ست که تب و تاب اخذ ویزای دانشجویی در میان ایرانیان بسیار بالا گرفته است. از این رو اتریش با وجود دانشگاه‌های معبتر و چشم انداز شغلی عالی می‌تواند گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل شما باشد. شما می‌توانید به دو صورت جهت درخواست ویزای تحصیلی اتریش اقدام نمایید:

ویزا C (کوتاه مدت): با اخذ این ویزا شما می‌توانید به مدت سه ماه در اتریش اقامت و تحصیل کنید. 

ویزا D (بلند مدت): این ویزا به شما اجازه اقامت تا حداکثر شش ماه را می‌دهد. پس از دریافت این ویزا می‌توانید آن را تبدیل به مجوز اقامت دانشجویی کنید. 

وقت سفارت برای الحاق به همسر / پیوست به خانواده در اتریش

ویزای اتریش
ویزای اتریش

اگر عضوی از خانواده شما مانند؛ پدر، مادر، همسر و فرزند در کشور اتریش حضور دارند، شما می‌توانید نسبت به اخذ این ویزا اقدام نمایید. این ویزا اجازه اقامت بیش از 3 ماه راه به شما می‌دهد. ویزای پیوست اتریش انواع مختفلی دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

1. ویزای پیوست دانشجویی

2. ویزای پیوست توریستی 

3. ویزای پیوست والدین

4. ویزای پیوست خانواده

وقت سفارت برای تایید مدارک (لگالایز مدارک) 

تایید مدارک سفارت اتریش می‌تواند کمی زمانبر باشد. بنابراین قبل از درخواست هر گونه تعیین وقت برای تایید مدارک، بهتر است تا تمامی مدارک را تکمیل و از صحت و سقم آن اطمینان حاصل نمایید. توجه کنید که تمامی مدارک شما باید به زبان آلمانی ترجمه و دارای مهر رسمی دارالترجمه و وزارت امورخارجه باشد. 

مدارک مورد نیاز برای دریافت وقت سفارت 

همانطور که می‌دانید مدارک درخواست ویزا می‌تواند با توجه به نوع ویزای درخواستی شما متفاوت باشد. اما این مسئله تاثیری در مدارک ارائه شده جهت اخذ وقت سفارت اتریش ندارد. برای دریافت وقت سفارت تنها کافیست مدارک زیر را ارائه دهید:

• اسم و مشخصات کامل 

• آدرس

• ایمیل 

• شماره تلفن 

توجه داشته باشید که از 3 نوامبر 2013 تنها مدارکی که توسط مترجمین آلمانی قوه ‌قضاییه ایران ترجمه و مهر شده، قابل استناد توسط سفارت اتریش است. 

دانلود فرم سفارت اتریش

بعد از تعیین وقت سفارت، نوبت به دانلود فرم جدید ویزای اتریش و تکمیل پرسشنامه مربوطه به درستی و بدون هیچ گونه غلط املایی می‌رسد. بس از تکمیل فرم باید آن را پرینت گرفته و در روز مصاحبه با خود همراه داشته باشید. از آنجایی که متن این پرسشنامه به زبان آلمانی نگارش شده، بهتر است تا برای سهولت و جلوگیری از هرگونه اشتباه، قبل از تکمیل فرم آن را به زبان فارسی ترجمه کنید. 

شرکت کارگزار سفارت VFS

اقامت اتریش
اقامت اتریش

معمولا متقاضیان ایرانی برای سفر به کشورهای خارجی با مشکلاتی مانند: شلوغی سفارتخانه‌ها، طولانی بودن پروسه دریافت وقت و حتی تعطیلی کنسولگری کشور مورد نظر مواجه می‌شوند. از این رو برخی از کشورها برای سهولت متقاضیان انجام امور مربوط به اخذ ویزا را به برخی از کارگزاری‌ها واگذار کرده‌اند. از این رو تمامی مراحل مربوط به تعیین وقت سفارت اتریش بر عهده کارگزاری VFS می‌باشد، بنابراین باید برای تعیین وقت سفارت باید از طریق ایمیل این کارگزاری اقدام نمایید. 

آدرس سفارت اتریش در تهران 

اتریش یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپاست که می‌توانید به راحتی به سفارتخانه این کشور در تهران مراجعه نمایید. 

آدرس: تهران، خیابان نیاوران، خیابان مقدسی، خیابان احمدی زمانی، کوچه میرولی، پلا 6-8

تلفن: 02122750040

وب سایت: http://www.bmeia.gv.at/pe/botschaft/teheran.html

کلام آخر

و در آخر این مقاله را با چند نکته کلیدی هنگام رفتن به سفارت اتریش به پایان می‌رسانیم:

• حتما در ساعت معین در سفارت اتریش حضور داشته باشید، زیرا جابه‌جایی وقت مصاحبه امکان‌پذیر نیست.

• هزینه‌های ویزا و کنسولگری باید به صورت نقدی و به یورو پرداخت شود. 

• وقت سفارت اتریش باید برای هر شخص به صورت مجزا گرفته شود. 

• با توجه به قوانین و مقرارت سفارت اتریش تمامی افراد حتی نوزادان و خردسالان مستلزم به تعیین وقت سفارت هستند.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت وقت سفارت و ویزا