معرفی تمام روش های اخذ اقامت امارات (دبی) در سال 2023

دبی را باید اروپایی‌ترین شهر خاورمیانه دانست که بالاترین سطح خدمات اجتماعی و سیاسی را به شهروندان ارائه می‌ دهد. شهری که میتواند سرآغاز پیشرفت و دستیابی به قله‌های بلند موفقیت باشد و مسیری متفاوت را پیش روی آنها قرار دهد. همین مسائل کافیست تا بسیاری، خواهان زندگی در این شهر شگفت انگیز و دوست داشتنی باشند. از همین رو باید بگوییم: شاید مسیر کمی سخت و پیچیده‌ای را پیش رو داشته باشید، اما زندگی در این شهر و بهره مند شدن از خدمات آن، اتفاقی دست نیافتی نیست! روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت امارات (دبی) وجود دارد که میتوانید با توجه به شرایط خود و اهدافی که در سر دارید، انتخاب کرده و پیش بگیرید. 

با توجه به استقبال بی‌نظیر از مهاجرت به شهر رویاها (دبی) تصمیم گرفتیم در این مقاله به شهر مفصلی از روش‌های دریافت اقامت امارات (دبی) بپردازیم تا علاقمندان به مهاجرت و ساخت زندگی متفاوت، با آگاهی بیشتری در این مسیر گام بردارند. پس با ما همراه باشید.

زندگی در دبی چه مزایایی دارد؟

زندگی در دبی
زندگی در دبی

مهاجرت مسئله بزرگی‌ست که نمیتوان به سادگی از کنار آن گذشت. منظور این است که باید تمامی جوانب را سنجید و در نهایت تصمیم بزرگ را اتخاذ کرد. یکی از مهم‌ترینِ مسائل که باید به آن توجه داشت، چرایی مهاجرت و زندگی در دبی است. فکر می‌کنید دبی همان جایی‌ست که شما را به خواسته‌هایتان از زندگی میرساند؟ اهدافتان را به واقعیت تبدیل می‌کند؟ بیایید ببینیم دبی چه مزایایی دارد که باید در آن زندگی کنیم:

  • کیفیت بسیار بالای آموزش (استاندارد و کیفیت سطح آموزش در امارات این نوید را به والدین می‌دهد که در یک سیستم آموزشی ایده‌آل تعلیم میبینند.) 
  • امکانات، سطح رفاه و کیفیت زندگی بالا 
  • سیستم های حمل و نقل مقرون به صرفه (در دبی میتوان در سریع‌ترین زمان با کمترین هزینه تردد کرد.)
  • امنیت بالا 
  • معافیت از مالیات (شما در این شهر بابت هیچ چیزی مالیت پرداخت نمی‌کنید.) 
  • کیفیت بالای خدمات درمانی و پزشکی. (دبی پیشرفته‌ترین و مجهزترین مراکز درمانی و بهداشتی را داراست) 

با تمامی این تفاسیر باید بگوییم که زندگی در این شهر معایبی دارد که گاها نادیده گرفته می‌شود. اما زمانی که تصمیم به شناخت روش‌های دریافت اقامت امارات (دبی) میگیرید، باید از این معایب مطلع شده تا تصمیم گیری بهتری داشته باشید. 

فکر می‌کنید معایب زندگی در دبی چیست؟

  • آب و هوای بسیار گرم و مرطوب ( آب و هوای دبی برای بسیاری از مردم آزاردهنده‌ست) 
  • عدم امکان اقامت دائم دبی ( یکی از بزرگ‌ترین معایب زندگی در این کشور، عدم ارائه اقامت دائم به مهاجران است. در ادامه توضیحات بیشتری را شرح می‌دهیم.) 
  • هزینه های نسبتا بالای زندگی (میتوان حدس زد، با وجود فراهم آوردن چنین خدمات باکیفیتی برای شهروندان، زندگی در این کشور تا چه میزان پرهزینه باشد)

با وجود تمامی موارد بالا، باز هم خالی از لطف نیست روش‌ های دریافت اقامت امارات (دبی) در سال 2023 را بشناسید. چه بسا که شما هم از واجدین شرایط مهاجرت به این شهر اروپایی واقع در آسیا بودید و از این معایب چشم پوشی کردید.

انواع روش اخذ اقامت امارات (دبی) در سال 2023

اقامت امارات (دبی)
اقامت امارات (دبی)

این بخش را به معرفی انواع روش اخذ اقامت امارات (دبی) در سال 2023 اختصاص داده‌ایم و با شرح مفصلی درخصوص هرکدام از این روش‌ها، امیدواریم که روش متناسب خود مهاجرت به این شهر را بیابید.

اقامت توریستی امارات (دبی) 

اقامت توریستی امارات (دبی) ساده‌ترین روشی‌ست که میتوان برای سفر و زندگی در این شهر انتخاب کرد. البته که این نوع اقامت انواع مختلفی دارد. درواقع میتوانید آن را به صورت 30 روزه سینگل (یعنی اقامت به مدت 30 روز متوالی)، 30 روزه مولتی (یعنی امکان چند بار ورود و خروج وجود دارد، اما نمیتوان بیش از 30 روز در دبی ماند)، 90 روزه سینگل و 90 روزه مولتی دریافت کنید. 

حواستان باشد که نمیتوانید به عنوان شهروند ایرانی، اقامت توریستی یکساله امارات را دریافت کنید. 

اقامت تحصیلی امارات (دبی) 

تحصیل در امارات (دبی)
تحصیل در امارات (دبی)

اقامت تحصیلی امارات (دبی) یکی دیگر از روش‌های اخذ امات این کشور است. برای تحصیل در دبی لازم است تا حداقل 18 سال سن داشته و پذیرش یکی از موسسات آموزشی معتبر را بگیرید. مدارکی هم اعم از پشتیانی مالی، سلامت جسمانی و مدرک زبان نیز علاوه بر مدارک مرتبط با رشته‌ و دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید، حائز اهمیت است. 

یکی از متداول‌ترین سوالاتی که درخصوص دریافت اقامت تحصیلی امارات (دبی) پرسیده می‌شود، هزینه تحصیل است. باید بگوییم در حال حاضر برای تحصیل در مقاطع عالی باید چیزی حدود 13،000 الی 32،000 دلار هزینه کنید. 

ویزای تحصیلی یکساله بوده و میتوانید تا پایان زمان تحصیل خود آن را تمدید نمائید. البته از سال 2018، کشور امارات شرایطی را فراهم آورده تا دانشجویان ممتاز طی شرایطی خاص، موفق به اخذ ویزای بلند مدت 5 ساله شوند. 

اقامت کاری امارات (دبی) 

باید بدانید؛ اقامت کاری امارات (دبی) یکی از پرمتقاضی‌ترین روش‌هایی‌ست که افراد برای مهاجرت به این کشور به سراغ آن میروند. با توجه به پیشرفت روزافزون این شهر، اگر فردی متخصص هستید، خیلی دور از انتظار نیست بتوانید در یکی از شرکت‌های به نام این کشور دعوت به کار شوید. درواقع اصلی‌ترین لازمه دریافت اقامت کاری امارات این است که از طرف یک کارفرما پذیرفته شوید. به عبارت ساده‌تر؛ این کارفرماست که اقدامات لازم جهت اخذ ویزا را انجام داده و تمامی فرآیند را به سرانجام میرساند.

پس اگر میخواهید از طریق کار و مهارت به دبی بروید، حتما در سایت‌های کاریابی جستجو کرده، به برقراری ارتباط با کارفرما بپردازید و پیش نیازهای لازم نظیر ویزای کار، آزمایشات پزشکی و سلامتی و غیره را فراهم آورید تا اجازه کار شما صادر شده و برای رقم زدن مسیری پراز پیشرفت و موفقیت راهی دبی شوید. 

اقامت با ثبت شرکت در امارات (دبی)

اقامت دبی با ثبت شرکت
اقامت دبی با ثبت شرکت

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به امارات؛ ثبت شرکت است. با ثبت شرکت در این کشور میتوانید دامنه کسب و کارتان را گسترش دهید و با معرفی خود به جهانیان، بر درآمدتان بیافزایید. نکته قابل توجه اینجاست؛ برای راه‌اندازی کسب و کار در منطقه اصلی شهر یا حتی مناطق آزاد کلان شهر دبی، بیش از 2100 نوع پروانه کسب و کار وجود دارد. همین مسئله کافیست تا به علاقمندان نشان دهد که میتوانند در حوزه‌ای که به آن علاقمند هستند، تجارت‌شان را راه بیاندازند. 

البته شرایطی برای این نوع سرمایه گذاری وجود دارد.

برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در منطقه اصلی شهر دبی باید حداقل 51درصد از ارزش شرکت شما در اختیار یک شهروند اماراتی باشد. یا اینکه یک کارگزار مسئولیت ارتباط با ادارات دولتی را برعهده بگیرد. توصیه داریم که حتما برای پیدا کردن شریک تجاری مطمئن حسابی تحقیق کنید تا گرفتار کلاهبرداران و افراد سودجو نشوید. 

اقامت با خرید ملک در امارات (دبی) 

دریافت اقامت امارات با خرید ملک
دریافت اقامت امارات با خرید ملک

خرید ملک نوع دیگری از سرمایه گذاری‌ست که میتواند اقامت امارات (دبی) را در سال 2023 برای شما به همراه بیاورد. درواقع با خرید ملک به ارزش 1،000،000 درهم میتوانید مجوز اقامت در این کشور را بدست آورید. نکته قابل توجه اینجاست که ملک مدنظر باید حتما مسکونی باشد و خرید املاک تجاری، سرمایه گذاری محسوب نشده و واجد شرایط اقامت امارات نیست! همچنین مستغلات خریداری شده نمیتواند رهن یا ضمانت داده شوند. 

این نوع اقامت 3 الی 5 سال اعتبار دارد و در صورت تداوم مالکیت، میتوان آن را تمدید کرد. البته باید بگوییم؛ با توجه به ارزش ملک خریداری شده، زمان اقامت شما متغیر خواهد بود. اگر قیمت ملک کمتر از 5 میلیون درهم باشد، 3 سال و اگر بیشتر از 5 میلیون درهم باشد، اجازه 5 سال اقامت برای شما صادر خواهد شد. 

اقامت از طریق ازدواج در امارات (دبی)

طبق عرف تمامی کشورها، در صورتی که با یکی از تبعه کشور امارات ازدواج کنید، تابعیت آن به شما تعلق خواهد کرد. البته دولت امارات قوانین سختگیرانه‌ای را برای چنین شرایطی وضع کرده است. 

برای اقامت از طریق ازدواج در امارات (دبی)، پس از گذشت 3 سال از زندگی مشترک‌تان میتوانید برای دریافت اقامت دبی درخواست دهید. اخذ تابعیت امارات به این معنی‌ست که تابعیت قبلی‌تان سلب شود. یعنی امارات برخلاف بسیاری از کشورها، دوتابعیتی افراد را نمیپذیرد! 

و در آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را با روش‌های دریافت اقامت امارات (دبی) در سال 2023 آشنا کنیم. روش‌هایی که مسلما بسیاری از شما نسبت به آنها آگاه بودید اما از جزئیات‌شان اطلاعات کاملی نداشتید. فراموش نکنید؛ سال 2023 میتواند سال شکوفایی و موفقیت شما باشد، اگر که در زمان تصمیم گیری تمامی جوانب را سنجیده و با نگاهی روشن به آینده قدم بردارید. 

میتوانید در این مسیر با کارشناسان و متخصصان ما نیز ارتباط برقرار کنید. آنها راهنمایی‌های کامل و دقیقی را در این راستا در اختیارتان قرار خواهند داد. 

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *