وقت سفارت اسپانیا

یکی از اولین چالش‌ها برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا مانند سایر کشورهای اروپایی، اللخصوص کشورهای عضو شینگن، گرفتن ویزاست. شما تنها در صورت داشتن ویزا مجاز به ورود به این کشورها هستید. اسپانیا، سرزمینی کهن در جنوب غربی اروپا، با شهرهای پیشرفته و بناهای تاریخی، توانسته چه از طریق کاری و چه تحصیلی مهاجران بسیاری را از سرتاسر دنیا به خود جذب کند. 

اما چگونه از سفارت اسپانیا وقت بگیریم؟ در گذشته برای انجام امور ویزا و گرفتن وقت سفارت، شاهد جمعیت عظیمی از مردم و هرج و مرج بسیاری بودیم. از ماندن در صف‌های طولانی جلوی درب سفارت بگیر تا ضایع شدن نوبت متقاضیان. تمامی این موارد باعث تغییر در روند انجام امور از سوی سفارت اسپانیا شد. از همین رو سفارت اسپانیا تصمیم گرفت تا برای سر و سامان دادن به این اوضاع، امور مرتبط به دریافت مدارک را به یک شرکت کارگزاری معبتر با نام BLS واگذار نماید. 

وقت سفارت اسپانیا

در ادامه این مقاله قصد داریم تا به تمامی سوالات شما درباره اخذ ویزای اسپانیا پاسخ دهیم. پس با ما همراه باشید. 

انواع وقت برای سفارت اسپانیا 

داشتن اطلاعات کافی درمورد امور مهاجرت و انواع وقت سفارت اسپانیا، می‌تواند موجب سهولت در روند کاری و برنامه ریزی شما شود. بنابراین قبل از شروع و اقدام به انجام کارها بهتر است تا اطلاعات خود را بالا ببرید. به طور کلی تعیین وقت سفارت اسپانیا به دو نوع وقت فوری و وقت عادی تقسیم می‌شود. که در ادامه به هر یک از آنها خواهیم پرداخت. 

1. وقت عادی سفارت اسپانیا 

چنانچه هدف شما از مسافرت به اسپانیا گشت و گذار و دیدن مناطق تفریحی و تاریخی‌ست و محدودیت زمانی برای رفتن به این کشور ندارید، بهترین گزینه برای شما انتخاب وقت عادی ا‌ست. این وقت بیشتر از یک ماه زمان می‌برد و شما می‌توانید در این بازه زمانی با خیال راحت مدارک خود را تکمیل، ترجمه و به سفارت ارائه دهید. 

2. وقت فوری سفارت اسپانیا

وقت فوری سفارت اسپانیا این امکان را به شما می‌دهد تا در مدت زمانی کمتر از یک ماه به سفارت مراجعه کنید. اگر بنا به دلایلی خاصی مانند: شرکت در یک جلسه مهم، بازدید از نمایشگاه، وقت ملاقات با پزشک و … قصد سفر به اسپانیا را دارید، بهترین روش وقت سفارت اسپانیا به صورت فوری است. 

توجه نمایید تا قبل از هر گونه اقدام برای گرفتن وقت فوری، تمامی مدارک شما به زبان اسپانیایی ترجمه شده باشد. فرآیند ترجمه مدارک حدودا نزدیک به یک ماه زمان نیاز دارد، بنابراین جهت سهولت و صرفه جویی در زمان، ترجمه مدارک را در اولویت کاری خود قرار دهید. 

وقت سفارت برای ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا، با توجه به جاذبه‌های گردشگری بیشمار و طبیعت حیرت‌انگیز، توانسته سالانه بیش از 70 میلیون توریست را به خود جذب کند. بنابراین دور از انتظار نیست اگر بگوییم ویزای توریستی این کشور جز پرمتقاضی‌ترین ویزاهای ارائه شده توسط سفارت اسپانیاست. 

برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا در ابتدا باید از طریق صفحه رزرو وقت کارگزاری BLS، نسبت به دریافت وقت اقدام و بعد از تایید در زمان معین در محل کارگزاری حضور و نسبت به درخواست ویزا اقدام نمایید. چنانچه این اولین سفر شما به کشورهای حوزه شینگن است، باید اقدامات مربوط به بیومتریک را در مرکز درخواست ویزای اسپانیا انجام دهید. 

پس از ارائه درخواست و مدارک مرتبط برای اخذ ویزای توریستی، جهت  تصمیم‌گیری نهایی پرونده شما به سفارت اسپانیا فرستاده خواهد شد. به صورت کلی این فرآیند حدود 21 روز زمان می‌برد و شما می‌توانید در این مدت از طریق وب سایت کارگزاری BLS نسبت به پیگیری درخواست خود اقدام نمایید. 

وقت سفارت برای ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا

در سال‌های اخیر دانشجویان بسیاری به دلیل سطح بالای کیفیت آموزشی و دانشگاه‌های معبتر جهانی، اسپانیا را به عنوان کشوری مناسب جهت مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌کنند. کافی‌ست تا پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر، با تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری نسبت به دریافت وقت سفارت اقدام نمایید. 

سپس در روز معین تمامی مدارک مورد نیاز و فرم درخواست ویزای تحصیلی را به سفارت تحویل دهید. جالب است بدانید که ویزای تحصیلی اسپانیا جز ویزاهای بلند مدت اسپانیا یا همان ویزای شینگن نوع D می‌باشد. 

وقت سفارت برای الحاق به همسر/پیوست به خانواده در اسپانیا

چنانچه یکی از افراد خانواده شما در کشور اسپانیا زندگی می‌کند، شما جز واجدین شرایط جهت اخذ ویزای الحاق به خانواده و یا همان همراه هستید. البته از زمان زندگی فرد مذکور باید حداقل یکسال گذشته باشد. خوشبختانه شما با دریافت ویزای همراه می‌توانید در اسپانیا کار و یا حتی در مدارس و دانشگاه ثبت نام کنید. این در حالی‌ست که در بسیاری از کشورهای مجاور، دارندگان ویزای همراه اجازه تحصیل و کار ندارند. 

اما چه کسانی می‌توانند نسبت به دریافت ویزای همراه اقدام کنند؟ 

• همسر 

• فرزندان زیر 21 سال

• پدر، مادر، پدر بزرگ و مادر بزرگ تحت تکلف بالای 65 سال 

وقت سفارت برای تایید مدارک اسپانیا (لگالایز مدارک)

یکی از اصطلاحاتی که در طی روند انجام ویزا بسیار با آن روبه‌رو می‌شوید، لگلایز است. به عبارت دیگر به تایید مدارک و قانونی کردن اسناد، لگالایز می‌گویند. بعد از ترجمه مدارک به زبان اسپانیایی، می‌بایست مدارک توسط سفارت اسپانیا بررسی و به تایید برسد. 

متقضی برای انجام این امور باید وقت تایید مدارک را از سفارت رزرو و سپس در تاریخ معین مدارک مورد نیاز را به افسر تحویل دهد. پس از بررسی و دارا بودن شرایط لازم، افسر تمامی مدارک را مهر و امضا می‌کند. این کار به منزله تایید قانونی مدارک است. 

مدارک مورد نیاز برای دریافت نوبت سفارت اسپانیا

بدون شک جمع آوری مدارک یکی از مهمترین بخش‌های درخواست ویزا به شمار می‌آید. به عبارت دیگر مدارک شما، معرف شما هستند. بنابراین در هنگام آماده سازی آنها بسیار دقت داشته باشید. 

مدارک مورد نیاز برای درخواست وقت سفارت اسپانیا به صورت زیر است:

• اسم و مشخصات کامل 

• آدرس

• ایمیل 

• شماره تلفن 

دانلود فرم سفارت برای اسپانیا

یکی از اصلی‌ترین و اساسی‌ترین مدارک مورد نیاز در تعیین وقت سفارت اسپانیا، تکمیل فرم درخواست ویزای این کشور است. برای این کار کافی‌ست تا با مراجعه به سایت سفارت اسپانیا و دانلود آخرین فرم شینگن، نسبت به تکمیل آن اقدام نمایید. در هنگام تکمیل فرم به تمامی سوالات با دقت پاسخ دهید، زیرا هرگونه اطلاعات اشتباه می‌تواند موجب ریجکت شما شود. 

شرکت کارگزار سفارت اسپانیا BLS

دولت اسپانیا به منظور سهولت در روند درخواست ویزای متقاضیان و جلوگیری از هرج و مرج‌های گذشته، شرکت خدمات بین‌المللی BLS را به عنوان نماینده مورد اطمینان برای جمع آوری و بررسی مدارک متقاضیان معرفی کرده است. توجه داشته باشید که این شرکت تنها مرکز معتبر و مجاز جهت انجام امور مرتبط به ویزای اسپانیاست. 

سفارت اسپانیا در تهران 

برای انجام هر گونه امور مربوط به ویزا می‌توانید به آدرس کارگزاری BLS واقع در تهران، خیابان پاسداران شمالی، پایین‌تر از چهارراه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، پلاک 1، مجتمع تجاری آرتمیس، طبقه 12 

تلفن تماس 021-26253137 و 021-26253136

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت وقت سفارت و ویزا