وقت سفارت آلمان

این روزها تب و تاب اخذ ویزا و وقت سفارت آلمان با توجه به کیفیت بالای آموزش، اقتصاد قوی و باثبات، بازار کار فوق‌العاده و البته سیاست‌های دولت آلمان در راستای پذیرش مهاجر بسیار بالاست و همین مسئله باعث شده این کشور به یکی از محبوب‌ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت تبدیل شود. 

با این تفاسیر خیلی دور از انتظار نیست که شما هم جزء متقاضیان دریافت ویزای آلمان باشید. اما بدانید که یکی از مهم‌ترین مراحل در این مسیر پرچالش، تعیین وقت سفارت آلمان است. متاسفانه یکی از سخت‌ترین ویزاهای کشورهای حوزه شنگن، ویزای شنگن آلمان است. از همین‌رو برای دریافت ویزای آن، باید نهایت صبر و حوصله خود را خرج کنید. 

از مهم‌ترین اقدامات این مرحله، مراجعه به سفارت و البته تعیین وقت مصاحبه است. البته درحال حاضر کارگزار ویزامتریک در ایران، به عنوان مرکز درخواست ویزای آلمان، این مسئولیت را برعهده دارد و متقاضیان میتوانند پس از دریافت وقت ویزامتریک، مدارک خود را به این شرکت ارائه دهند. با حضور در این شعبه، مدارک افراد تایید و انگشت‌نگاری انجام می‌گیرد. این مدارک به سفارت ارسال شده و بازبینی می‌شود و تصمیم نهایی مبنی بر پذیرش یا رد ویزا انجام خواهد گرفت. 

اخذ اقامت آلمان
اخذ اقامت آلمان

انواع وقت سفارت آلمان

ویزای آلمان به دو دسته تقسیم می‌شود و افراد با توجه به اهداف خود باید برای تعیین وقت سفارت اقدام نمایند. 1. ویزای کوتاه مدت آلمان (شنگن)، 2. ویزای بلند مدت آلمان (ملی). در ادامه به توضیح هرکدام از آنها خواهیم پرداخت. 

ویزای کوتاه مدت آلمان 

این نوع از ویزا همانطور که از اسمش پیداست، ویزای شنگن کوتاه مدت آلمان است که اجازه می‌دهد افراد تا حداکثر 90 روز طی مدت 180 روز در این کشور اقامت داشته باشند. این نوع از ویزا معمولا به دلایل زیر توسط افراد درخواست می‌شود: 

• دیدار با خانواده و تفریح

• ترانزیت فرودگاهی 

• شرکت در جلسات یا رویدادهای مرتبط با تجارت 

• بازدیدهای رسمی، ورزشی و یا فرهنگی

• درمان‌های پزشکی

ویزای بلند مدت آلمان

آن دسته از افرادی که می‌خواهند بیشتر از 90 روز در آلمان اقامت داشته باشند، باید برای ویزای بلند مدت این کشور اقدام نمایند. اهداف زیر شامل ویزای بلند مدت آلمان می‌شود:

• ویزای دانشجویی

• ویزای دوره زبان 

• ویزای کارآموزشی دانشجویی

• ویزای محققان

• ویزای اشتغال

• ویزای جستجوی کار

• ویزای فلریلنسر

• ویزای الحاق 

• ویزای درمان 

وقت سفارت آلمان
وقت سفارت آلمان

وقت سفارت برای ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان 90 روز اعتبار دارد و متقاضیان باید تاریخ ورود و خروج خود از این کشور به سفارت ارائه دهند. از همین‌رو افرادی که موفق به اخذ ویزای توریستی آلمان می‌شوند، به هیچ عنوان نمیتوانند بیش از تاریخ مقرر شده در این کشور بمانند. آنها اجازه کار نداشته و حتی برای اقامتطولانی مدت نیز با مشکل روبرو خواهند شد.

نکته اینجاست؛ در زمان ارائه مدارک برای اخذ ویزای توریستی آلمان به سفارت، متقاضیان باید تمکن مالی مناسب، چیزی حدود 6 الی 8 هزار یورو داشته باشند. 

وقت سفارت برای ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی آلمان در گروه ویزاهای بلند مدت قرار می‌گیرد. این ویزا از جمله سخت‌ترین نوع ویزاهای آلمان است. زیرا متقاضیان باید مدارک مختلفی اعم از نامه پذیرش دانشگاه، تمکن مالی خوب، انگیزه‌نامه، و سایر مدارک مرتبط را در موعد مقرر به سفارت آلمان تحویل دهند. نکته اینجاست که هزینه‌های زندگی یک دانشجو در آلمان چیزی حدود 800 الی 1000 یورو است که متقاضی باید توانایی خود مبنی بر پرداخت آن به علاوه هزینه‌های دانشگاه را اثبات کند. 

ویزای تحصیلی آلمان
ویزای تحصیلی آلمان

وقت سفارت برای الحاق به همسر/پیوست به خانواده در آلمان

ویزای الحاق به همسر نوعی از ویزاست که به اعضای خانواده دارنده ویزای اصلی اجازه می‌دهد تا همراه با متقاضی به این کشور مهاجرت کند. این ویزا به همسر و فرزندان زیر 18 سال تعلق می‌گیرد و اصلی‌ترین هدف آن حفظ بنیان خانواده در زمانی‌ست که یکی از اعضا در آلمان به کار یا تحصیل مشغول است. 

از معیارهایی که برای ویزای الحاق لازم بوده و در زمان تعیین وقت سفارت باید ارائه دهید، اثبات رابطه (گواهی ازدواج و گواهی تولد فرزندان)، تمکن مالی، محل اقامت و همچنین سن همسر است. (داشتن مدرک زبان سطح A1 برای همسر میتواند به اخذ ویزا کمک کند). پس از ارائه تمامی مدارک، معمولا بین 2 الی 3 ماه زمان می‌برد تا نتیجه درخواست مشخص شود. 

وقت سفارت برای تایید مدارک آلمان (لگالایز مدارک)

وقت تایید مدارک سفارت آلمان برای آن دسته از افرادی که به دنبال اخذ ویزای آلمان هستند، موضوع مهم و حیاتی به شمار می‌آید. این تایید با هدف قانونی کردن ترجمه مدارک متقاضیان در سفارت این کشور یا همان کپی برابر اصل ترجمه مدارک انجام می‌شود. 

برای انجام تایید مدارک در سفارت آلمان باید از طریق ویزامتریک وقت مصاحبه خود را تعیین کنید و در زمان مشخص در شرکت ویزامتریک حضور داشته باشید. زمان وقت سفارت برای تایید مدارک هم با توجه به هدف افراد متغیر است. معمولا در زمان درخواست پذیرش برای دانشگاه‌های آلمان به دلیل تقاضای زیاد، زمان طولانی‌تری باید منتظر اخذ زمان تایید مدارک بمانید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وقت سفارت آلمان

برای دریافت وقت سفارت باید مدارک زیر را ارائه دهید: 

• اسم و مشخصات کامل 

• آدرس

• ایمیل 

• شماره تلفن 

دانلود فرم سفارت آلمان

متقاضیان دریافت وقت سفارت آلمان باید از طریق دانلود فرم سفارت، مشخصات لازم را پر نمایند. این فرم به صورت آنلاین ارسال نخواهد شد و صرفا با پر کردن و سپس پرینت گرفتن در روز مصاحبه باید به کارگزاری ویزامتریک ارائه دهید. اطلاعات وارد شده در این فرم باید به زبان آلمانی و یا انگلیسی باشد. 

برای دانلود فرم سفارت آلمان میتوانید بر روی لینک زیر کلیک نمائید.

شرکت کارگزار سفارت آلمان (ویزا متریک)

در حال حاضر فرآیند اخذ ویزای سفارت آلمان توسط شرکت کارگزار ویزامتریک انجام می‌گیرد. این شرکت همچون واسطه عمل کرده و امورات مربوط به متقاضیان اخذ ویزای آلمان را انجام می‌دهد. درواقع با فعالیت این کارگزاری در ایران دیگر نیازی نیست متقاضیان در ساعت‌های طولانی در صف برای گرفتن وقت سفارت بمانند. ابتدا باید از طریق سایت، وقت ویزامتریک خود را دریافت نمایند و در طی این مدت مدارک لازم جهت ارائه به سفارت را آماده کنند. 

از جمله دیگر خدماتی که در ویزامتریک انجام میگیرد:

• گرفتن عکس بیومتریک برای ویزا

• پر کردن فرم درخواست ویزا 

• وی آی پی سرویس 

ویزای آلمان
ویزای آلمان

سفارت آلمان در تهران (وب سایت، شماره، آدرس)

برای اخذ ویزای آلمان، علاوه بر ارائه مدارک از طریق ویزامتریک، متقاضیان با توجه به هدفشان از اخذ ویزا باید یک مصاحبه حضوری نیز انجام دهند و برای اینکار باید به سفارت آلمان در تهران مراجعه کنمد. 

نشانی سفارت آلمان در تهران: خیابان فردوسی، خیابان بخارست، خیابان هشتم، پلاک 7 

(برای حضور در این آدرس باید حتما وقت قبلی و اجازه ورود داشته باشید.)

شماره تماس: 00982139990000

آدرس وبسایت: https://teheran.diplo.de/

خرید وقت سفارت آلمان

به دلیل حجم بالای درخواست‌ها جهت اخذ وقت سفارت المان و البته بازشدن درگاه رزرو نوبت آن هم تنها یکبار در هفته، باید بطور مرتب، سایت کارگزاری‌ را زیر نظر بگیرید. زیرا مشاهده شده که تمامی وقت‌ها در کمتر از 5 دقیقه پر می‌شود و متقاضیان باید یک هفته دیگر منتظر بمانند. همین مسئله باعث شده تا برخی از شرکت‌ها بسیار حرفه‌ای در این زمینه عمل کرده و نوبت سفارت رزرو کنند. حال متقاضیان میتوانند از طریق این شرکت‌ها، برای دریافت وقت سفارت آلمان اقدام نمایند. البته که این مسئله مشمول هزینه اضافی خواهد بود. اما بهرحال مسئله آنها در مدت زمانی کوتاه برطرف خواهد شد و نیازی نیست هفته‌ها منتظر اخذ وقت سفارت بمانند. 

توصیه داریم برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان و متخصصان ما در ارتباط باشید.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت وقت سفارت و ویزا