بهترین کشورها برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت

اگر در سال 2024 به دنبال مهاجرت و زندگی در کشوری مدرن و باثبات هستید، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت یکی از بهترین گزینه‌هاست. چرا؟ چون از طریق ثبت شرکت میتوانید کاری که در حال انجامش هستید را ادامه دهید، درآمد دلاری خود را داشته باشید و از همه مهم‌تر اینکه، اقامت آن کشور را پس از گذشت مدتی بدست آورید. البته که بگوییم؛ شرایط ثبت شرکت در هر کشوری متفاوت بوده و لازم است قبل از هرگونه اقدام، اطلاعات و دانش خود را در این زمینه افزایش دهید. 
اما در این میان سوالات بسیار مهمی در ذهن علاقمندان به مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت به وجود می‌آید. اینکه کدام کشورها در سال 2024، بهترین کشور برای اقامت و ثبت شرکت هستند؟ کدام کشورها از نظر اقتصادی در بهترین حالت خود قرار دارند و ثبت شرکت و فعالیت در آنها میتواند سوددهی قابل توجهی را به دنبال داشته باشد؟ مراحل ثبت شرکت در کشورها به چه صورت است؟ و سوالاتی از این قبیل… 

پس اگر که میخواهید اقامت کشوری را از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت بدست آورید، ادامه این مقاله را از دست ندهید. نه تنها بهترین کشورها را معرفی می‌کنیم، بلکه از شرایط ثبت شرکت نیز برای شما میگوییم. 

مزایا و معایب اقامت با ثبت شرکت 

اخذ اقامت با ثبت شرکت
اخذ اقامت با ثبت شرکت

بدون هیچ شکی مهاجرت به کشوری دیگر، با هر روشی، حال میخواهد از طریق تحصیل، ازدواج، خرید ملک و یا حتی سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت باشد، مزایا و معایب خاصی را با خود به همراه دارد. از همین‌رو در نظر گرفتیم؛ از شرایط و مزایا و معایبی که افراد در زمان ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت نصیبشان می‌شود صحبت کنیم. 

مزایا:

 • اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت
 • افتتاح حساب بانکی بین المللی
 • ورود به بازارهای بین المللی 
 • مدیریت بهتر منابع و نیروی انسانی 
 • درآمد دلاری 

معایب:

 • پیچیده بودن معایب و وجود موانع زیاد
 • قوانین مالیاتی پیچیده 
 • وجود تفاوت فرهنگی و عدم شناخت بازار خارج
 • دشوار بودن اخذ ویزا در مرحله ابتدایی

مراحل ثبت شرکت در خارج از کشور

اگر که تصمیم شما برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در سال 2024 جدی‌ست، باید بدانید که چه مراحلی در این مسیر پیش روی شما قرار دارد. البته که ثبت شرکت در هر کشوری، قوانین خاص خود را داشته و مطمئنا با توجه به کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید، مراحل متفاوتی را طی خواهید کرد. با این حال آشنایی نسبت به مراحلی که تقریبا در تمامی کشورها وجود دارد، کمک می‌کند تا راحت‌تر برای آینده خود تصمیم گیری کنید. 

 • در مرحله اول باید پیش ثبت نامی انجام داده و نام شرکت و مشخصات شخصی‌تان را ارسال کنید. 
 • تصویبیه لازم را از وزارت تجارت کشور مربوطه دریافت نمائید. 
 • دامنه تجارت مورد نظرتان را انتخاب کنید. 
 • تمامی مدارک مورد نیاز را به جهت کسب مصوبات دولت کشور مربوطه جمع‌آوری نمائید. 
 • مدارک را برای دولت کشور مربوطه ارسال کنید. 
 • منتظر تصویب و تائید نهایی دولت کشور مربوطه بمانید. 

اینها خلاصه مراحلی‌ست که برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در سال 2024 باید طی کنید. حال سوال اینجاست؛ شرایط ثبت شرکت در هر کشور به چه صورت است؟

ثبت شرکت در امارات (دبی) 

ثبت شرکت در دبی
ثبت شرکت در دبی

دبی را باید شهر رویاها دانست. اروپایی‌ترین شهر خاورمیانه که شهری همیشه زنده‌ست و میتوان از زندگی در آن نهایت لذت را برد. درواقع زندگی در امارات، خصوصا دبی، نه تنها یک زندگی لوکس و مجلل را به شما هدیه می‌دهد، بلکه با سرمایه گذاری و کار در آن، دروازه‌های ورود به بازار بین الملل را به روی شما میگشاید. 

ثبت شرکت در دبی آنقدرها هم که فکرش را می‌کنید سخت نیست. مثلا شما هیچ نیازی به داشتن مدرک زبان، مدرک تحصیلی، شرکتی از قبل در ایران، یا کارمند بیمه‌ای ندارید. حتی از پرداخت مالیات برای انجام فعالیت‌های اقتصادی در این منطقه نیز معاف هستید. چه بسا که حتی میتوانید با ثبت شرکت در دبی، اقاما امارات را برای همسر و فرزندان و شرکایتان هم دریافت کنید و این اقامت به مدت 3 سال قابل تمدید است. برای سفر به کشورهای حاشیه خلیج فارس نظیر عمان، بحرین، کویت و قطر هم به دریافت ویزا نیازی ندارید! 

میبینید؛ ثبت شرکت در امارات (دبی) مزایای بسیار زیادی را با خود به همراه دارد. اما مراحل و شرایط آن به چه صورت است؟ 

تنها کافیست، نوع و قالب شرکت خود را معرفی نمائید، شرکای داخلی و خارجی‌ متناسبی را برای شرکت انتخاب کنید. میزان سرمایه لازم را تهیه نمائید، فرم‌های لازم ثبت شرکت را پر کرده و تفاهم نامه همکاری بین خودت و شرکا را امضا کنید. 

سپس تمامی این موارد را به اداره ثبت شرکت‌ها در دبی برده و پس از پرداخت هزینه‌، منتظر پاسخ باشید. بطور معمول برای ثبت شرکت در دبی باید حداقل سرمایه‌ای به میزان 12000 درهم را در نظر بگیرید. 

ثبت شرکت در آمریکا و دریافت ویزای E2 و گرین کارت

ثبت شرکت در آمریکا
ثبت شرکت در آمریکا

آمریکا یکی از بهترین کشورهای جهان برای ثبت شرکت و شروع کسب و کار است. در صورتی که شما سرمایه قابل توجهی برای کسب و کار خود در آمریکا تخصیص دهید می‌توانید از طریق درخواست ویزای E2، اقامت ۵ ساله آمریکا را برای خود و همسر و فرزندان زیر سن قانونی دریافت کنید.

دریافت ویزای E2 برای افرادی که دارای ملیت ایرانی دارند کمی سخت است. در صورتی که فرایند اخذ این ویزا توسط یک وکیل انجام شود شانس دریافت این ویزا افزایش میابد.

یکی دیگر از راهکارهای جایگزین به جای ثبت شرکت و دریافت اقامت آمریکا خرید یک کسب و کار آماده یا یک فرانچایز در این کشور است. با این روش احتمال شکست در کسب و کار و متضرر شدن بسیار کاهش میابد. زیرا شما کسب و کار خود را زیر نظر یک برند که سابقه فعالیت در کشور آمریکا را دارد راه اندازی می‌کنید.

ثبت شرکت در اسپانیا

ثبت شرکت در اسپانیا
ثبت شرکت در اسپانیا

اسپانیا در طی چند سال گذشته یکی از پرمتقاضی‌ترین کشورها برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت بوده است. دلایل زیادی برای حجم از تقاضا وجود دارد. از جمله اینکه با ثبت شرکت در اسپانیا میتوان حساب بانکی در این کشور افتتاح کرد و حتی در دیگر کشورهای اروپایی نیز حساب بانکی داشته باشید. بدور از هر دردسری، مجوز کار دریافت خواهید کرد. میتوانید برای همسر و فرزاندانتان اجازه اقامت بگیرید. چه بسا که برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر، هیچ نیازی به سرمایه گذاری اولیه برای ثبت شرکت نیست. برای ارائه درخواست ثبت کشور هم نیازی به سفر به اسپانیا نیست. 

کل پروسه ثبت شرکت در اسپانیا چیزی حدود 10 الی 16 ماه زمان میبرد. و برای ثبت شرکت باید مدارکی نظیر اصل و کپی کارت شناسایی، گواهی تایید نام شرکت، تاییدیه پزشکی، فرم درخواست کد اقتصادی، اظهارنامه دلایل تقاضای کد اقتصادی، کد شناسایی مالیاتی و تاییدیه حساب بانکی در اسپانیا با حداقل 3000 یورو را در اختیار داشته باشید. 

ثبت شرکت در آلمان 

ثبت شرکت در آلمان
ثبت شرکت در آلمان

کشور آلمان به دلیل صنعتی بودن، یکی از مقاصد پرطرفدار ایرانیان برای ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کاری پررونق است. این کشور به دلیل نرخ ریسک پایین از دست رفتن سرمایه و همچنین سطح بالای رفاه زندگی، گزینه مناسبی‌ست تا آینده متفاوتی را برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید. 

برای ثبت شرکت در آلمان باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید. از جمله اینکه یکی از انواع شرکت‌های موجود در آلمان را انتخاب کنید، نامی برای شرکت انتخاب کرده، فرم درخواست ثبت شرکت را تکمیل، مبلغ لازم را به جهت تاسیس شرکت واریز کرده و مجوز آن را دریافت نمائید. با دریافت مجوز نه تنها ویزای سرمایه گذاری خود را دریافت نمائید. بلکه ویزای موقت برای همسر و فرزندان زیر 18 سال شما نیز صادر خواهد شد. 

ثبت شرکت در انگلیس

ثبت شرکت در انگلیس
ثبت شرکت در انگلیس

همانطور که ملکه انگلیس گفت؛ «آفتاب بریتانیا، هیچگاه غروب نخواهد کرد»! با این تفاسیر تصمیم اشتباهی نیست، اگر بخواهید برای ثبت شرکت و مهاجرت، کشور انگلستان را انتخاب کنید. دلایل بسیار زیادی میتواند بر این تصمیم شما صحه بگذارد، از جمله اینکه هیچ نیازی به حضور شرکای شما در انگلیس نیست. پس از ثبت شرکت، میتوانید برای درخواست ویزا و اقامت در انگلستان اقدام کنید. زمان ثبت شرکت بسیار کوتاه بوده و حتی میتوانید اسناد و مدارک شرکت خود را در ایران و در محل سکونت‌تان تحویل بگیرید. در صورتی که شرکت هیچگونه فعالیتی نداشته باشد، مالیاتی به شما تعلق نمیگیرد و حتی نیازی به استخدام کارمند، بیمه و غیره هم نیست! 

برای ثبت شرکت در انگلیس هم باید یک نام مرتبط برای شرکت خود انتخاب کنید. آدرس مجازی معتبر که هیچگونه هزینه‌ای هم ندارد هم برای خود تهیه کرده و به دولت معرفی نمائید. حداقل یک شخص حقیقی را به عنوان مدیرعامل شرکت معرفی نمائید. حواستان باشد که این شخص نباید هیچگونه سوء پیشینه‌ای داشته باشد. باید تمام جزئیات سهام شرکت را مشخص نمائید و حتی سهامداران آن نیز اعلام شوند. نکته قابل توجه اینجاست که زمینه فعالیت شرکت شما باید کاملا با قوانین دولت انگلستان تطابق داشته باشد. در غیراینصورت هیچ تضمینی برای موافقت با درخواست شما در این کشور وجود ندارد! 

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا
ثبت شرکت در کانادا

تقریبا از هر 10 ایرانی، یک نفر در مسیر مهاجرت به کاناداست و یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به این کشور هم، ثبت شرکت است. با ثبت شرکت در کانادا میتوانید مالک بیزینس خود در خارج از کشور باشید. حال این بیزینس میتواند یک تعمیرگاه خودرو، یک شرکت برنامه نویسی، قنادی یا هر کسب و کار دیگر باشد. 

درواقع ثبت شرکت در کانادا، ویزای کار را برایتان به همراه دارد و حتی میتوانید اقامت همسر و فرزندان زیر 18 سال‌تان را نیز دریافت کنید و از تمامی خدمات این کشور بهره مند شوید. در این مسیر هیچگونه نیازی به مدرک زبان، مدرک تحصیلی، یا حتی سوابق کاری هماهنگ نیست. هیچ اهمیتی هم ندارد که در ابتدای مسیر چه نوع شرکتی را به ثبت رسانده‌اید، زیرا امکان تغییر بیزینس شما یا حتی خرید یک بیزینس دیگر بعد از ورود به کانادا وجود دارد. 

اما در عوض باید توجیه اقتصادی بالایی داشته باشید، مالک 51 الی 100 درصد کسب و کار خود باشید و توانایی انتقال سرمایه به صورت قانونی به کانادا را داشته باشید. همچنین استخدام حداقل 2 فرد کانادایی، اخذ کد LIMA، رزومه‌ای مرتبط با پروپوزال سودده که ثابت کند فردی مناسب برای رهبری و مدیریت هستید، الزامی‌ست. 

ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد
ثبت شرکت در سوئد

افراد سرمایه گذاری که تصمیم به ثبت شرکت در سوئد میگیرند به خوبی آگاهند که این کشور به عنوان سومین کشور از نظر برقراری رابطه دوستانه در بازارهای بین المللی شناخته می‌شود و فرصت‌های پیشرفت بسیاری را برای کسب و کارها فراهم می‌آورد. 

ثبت شرکت در این کشور، اقامت دوساله‌ای را برای افراد به دنبال دارد و متقاضیان پس از ورود به سوئد و ارائه مدارک مورد نیاز، کارت اقامت موقت خود را قبل از صدور نهایی اقامت دوساله خود، دریافت می‌کنند. حواستان باشد؛ کسانی میتوانند در سوئد ثبت شرکت نمایند که هیچ سوء پیشینه‌ای نداشته باشند و ثابت کنند که بیشتر از 51درصد از سهام شرکت به نام خودشان باشد. 

مراحل ثبت شرکت در سوئد هم به شرح زیر است:

اسمی برای شرکت خود انتخاب نمائید و برنامه‌ای برای آن ارائه دهید. فرم مرتبط به درخواست ثبت شرکت را پر کرده و حسابی را در یکی از بانک‌های سوئد افتتاح کنید. به عبارت ساده‌تر؛ صرفا کسانی میتوانند موفق به اخذ ویزای سوئد شوند که طرح تجاری خوب و کاملی را ارائه داده باشند. در اختیار داشتن نامه گردش مالی هم الزامی‌ست. درواقع فرد باید ثابت کند که از تمکن مالی مناسبی برخوردار است. در این مسیر هزینه‌هایی وجود دارد که پس از پرداخت آنها، باید منتظر نظر نهایی دولت سوئد برای تایید درخواست شما برای ثبت شرکت باشد که اغلب در دفار روزانه طی بیانیه‌ای منتشر می‌شود. 

و در آخر

در این مقاله تا حد امکان تلاش کردیم از شرایط اقامت از طریق ثبت شرکت در سال 2024 صحبت کنیم. حال تقریبا میدانید که برای مهاجرت به هر کشوری از طریق ثبت شرکت، چه مراحل و مسیری را پیش رو دارید. پس اگر که فکر می‌کنید، ثبت شرکت در کشوری دیگر، آینده متفاوتی را برای شما رقم میزند و اکنون بهترین زمان برای شروع این مسیر است، میتوانید روی کارشناسان و متخصصان ما حساب باز کنید. آنها اطلاعات کامل و دقیقی را در این مسیر در اختیار شما قرار داده و کمک میکنند تا با خیالی آسوده، پروسه مهاجرت را پیش ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش تماس با ما بروید. 

5/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت وقت سفارت و ویزا