وقت سفارت ایتالیا

چند سالی‌ست که کشورهای اروپایی به یکی از مقاصد گردشگری و مهاجرت برای بسیاری از ایرانیان تبدیل شده است و در میان تمامی آنها، این روزها نام کشور ایتالیا بیشتر از هر کشوری به چشم می‌خورد. بنابراین اگر تصمیم به مهاجرت و یا مسافرت به ایتالیا را دارید، باید بدانید که مانند تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا، رفتن به ایتالیا مستلزم اخذ ویزاست.

با توجه به هدف شما برای مسافرت به ایتالیا و آماده سازی و تکمیل مدارک، نوبت به گرفتن وقت از سفارت ایتالیا می‌رسد. در اکثر اوقات با توجه به درخواست بسیار بالای افراد برای دریافت روادید و ظرفیت محدود، متقاضیان با مشکل شلوغی و حتی عدم زمان خالی مواجه می‌شوند. 

اما این بدین معنا نیست که شما باید قید رفتن به این کشور زیبا و هیجان انگیز را بزنید. از تاریخ 16 جولای 2023 شرکت ckgs کارگزار سفارت ایتالیا در ایران نیست و متقاضیان می‌توانند از شرکت ویزامتریک اقدام به رزرو وقت کنند. همین جابجایی دسترسی به نوبت دهی را کمی آسان‌تر کرده است. در ادامه این مقاله قصد داریم تا به تمامی سوالات شما و انواع وقت سفارت ایتالیا پاسخ دهیم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. 

انواع وقت سفارت ایتالیا 

وقت سفارت ایتالیا 
وقت سفارت ایتالیا 

کمی قبل‌تر اشاره کردیم که برای ورود به ایتالیا داشتن ویزا الزامی‌ست. بنابراین با توجه به هدف شما برای رفتن به ایتالیا، نوع مدارک و گرفتن وقت سفارت متفاوت است. اما با تمامی این تفاسیر دریافت وقت از سایت نوبت‌دهی، نیاز به دانش خاصی ندارد. کافی‌ست تا با کمی سرعت عمل و چک کردن هر روزه سایت به محض باز شدن نسبت به رزور وقت خود اقدام نمایید. 

به طور کلی انواع وقت سفارت در ایتالیا به صورت زیر است:

• وقت سفارت ایتالیا برای ویزای توریستی

• وقت سفارت ایتالیا برای ویزای دیدار (فمیلی ویزیت) 

• وقت سفارت ایتالیا برای ویزای دانشجویی (تحصیلی)

• وقت سفارت ایتالیا برای تایید مدارک (لگالایز یا لگال کردن مدارک)

• وقت سفارت ایتالیا برای ویزاهای ملی

• وقت سفارت ایتالیا برای ویزای تجاری (بیزنسی)

وقت سفارت برای ویزای توریستی 

اگر هدف شما از رفتن به ایتالیا، گشت و گذار و دیدن مناطق تفریحی این کشور است، برای اخذ ویزا باید به سراغ ویزای توریستی بروید. از آنجایی که ایتالیا جز یکی از مقاصد پرطرفدار در میان گردشگران می‌باشد، طبیعی‌ست که تقاضا برای دریافت ویزای توریستی این کشور به خصوص در ایام تعطیلی مانند کریسمس و عید نوروز بسیار بالا باشد. بنابراین برای اطمینان بیشتر، بهتر است چند ماه مانده به سفر، جهت گرفتن ویزای توریستی ایتالیا دست بکار شوید. 

توجه داشته باشید که این ویزا فقط برای اهداف گردشگری صادر می‌شود و شما نمی‌توانید با رزرو ویزای توریستی مراحل دیگر ویزاها مثل تحصیلی و یا کاری را طی کنید. این کار عملا شدنی نیست. 

وقت سفارت برای ویزای تحصیلی ایتالیا

این روزها تب و تاب اقامت کشورهای دیگر از طریق دانشجویی در میان ایرانیان بسیار بالاست. خوشبختانه ایتالیا از جمله کشورهایی‌ست که با توجه به امکانات پیشرفته آموزشی، دانشگاه‌های مطرح جهانی و سومین کشور مناسب تحصیل در دنیا، هزینه بسیار کمتری نسبت به کشورهای همسایه خود دارد. از همین رو توانسته در بین دانشجویان محبوبیت فراوانی کسب کند. 

اولین قدم برای این کار ایجاد حساب کاربری در سایت سفارت و انتخاب تاریخ مورد نظر است. مجددا بعد از 10 روز وارد حساب خود شوید و درخواستتان را قطعی  و فرم درخواست ویزای تحصیلی و مشخصات خود را ارسال کنید. بعد از اتمام این مراحل باید منتظر تایید درخواست ویزا بمانید. 

وقت سفارت برای الحاق به همسر/ پیوست به خانواده در ایتالیا

وقت سفارت برای الحاق به همسر
وقت سفارت برای الحاق به همسر

این نوع از ویزا به کسانی تعلق می‌گیرد که یکی از افرد خانواده‌شان در کشور ایتالیا زندگی می‌کنند. در چنین شرایطی شانس شما برای اخذ ویزای الحاق به خانواده به مراتب بیشتر از توریستی است. این ویزا در دسته ویزاهای بلند مدت قرار گرفته و به متقاضی اجازه اقامت تا بیش از ماه را می‌دهد. 

چه کسانی مجاز به استفاده از ویزای الحاق به خانواده هستند؟ 

• همسر

• فرزندان زیر 18 سال 

• کودکان بالای 18 سال که به دلایل مشکلات جسمانی و یا روانی قادر به تامین مخارج خود نیستند و تحت تکلف می‌باشند. 

• والدین بالای 65 سال که فرزند دیگری ندارند تا از آنها مراقبت کنند. 

وقت سفارت برای تایید مدارک ایتالیا (لگالایز مدارک)

یکی از مراحلی که بدون شک تمامی متقاضیان دریافت ویزای ایتالیا انتظار آن را می‌کشند، وقت تایید مدارک سفارت ایتالیا است. در ابتدای امر، شما باید تمامی مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا را به زبان ایتالیایی ترجمه و توسط امور خارجه و دادگستری تایید نمایید. سپس این مدارک از سوی نهادها و دادگاه‌های ایتالیا بعد از انجام روندی خاص مورد تایید و پذیرش قرار می‌گیرند. 

برای تایید مدارک، سفارت ایتالیا پس از تطبیق مدارک کپی شده با اصلی، بر روی تمامی مدارک کپی مهر برابر اصل می‌زند و یا اصل ترجمه را تایید و مهر می‌نماید. با توجه به هدف شما از اخذ ویزا و ارائه مدارک مربوط به آن، نوع تایید مدارک در سفارت می‌تواند متفاوت باشد.

• تایید مدارک دانشجویان

• تایید مدارک شهروندان ایتالیایی

• تایید مدارک اقامت و ….

مدارک مورد نیاز برای دریافت وقت سفارت ایتالیا 

برای دریافت وقت سفارت باید مدارک زیر را ارائه دهید: 

• اسم و مشخصات کامل 

• آدرس

• ایمیل 

• شماره تلفن 

دانلود فرم سفارت ایتالیا 

فرم سفارت ایتالیا
فرم سفارت ایتالیا

از اولین گام‌های مهاجرت به ایتالیا، دانلود و تکمیل فرم سفارت این کشور است. در بسیاری از سایت‌های مربوط به اخذ ویزا فرم مربوطه قرار دارد و متقاضیان می‌توانند بعد از دانلود، نسبت به تکمیل آن اقدام نمایند. فرم سفارت خانه‌ها با یکدیگر مغایرت و هر سفارتخانه فرم مخصوص به خود را دارد. بنابراین سوالات هر سفارت خانه‌ای می‌تواند با دیگری متفاوت باشد. 

دقت داشته باشید که در تکمیل فرم سفارت بسیار دقیق عمل کنید و از هر گونه اشتباه بپرهیزید. زیرا این فرم نقش بسیار مهمی در اخذ ویزای شما دارد و یک اشتباه کوچک می‌تواند مانع از قبولی درخواست ویزای شما شود. پس از تکمیل فرم، در زمان معین، باید آن را به سفارت خانه تحویل دهید. 

شرکت کارگزار سفارت ایتالیا (ویزامتریک)

از آنجایی که گرفتن وقت سفارت اکثر کشورهای حوزه شینگن، به خصوص ایتالیا همیشه یکی از معضلات بزرگ متقاضیان و حتی کشورهای مربوطه بود، سفارتخانه‌های این کشورها به منظور سرعت بخشیدن و سهولت در روند کارها، انجام برخی از امور اخذ ویزای مسافران را به شرکت‌ها واسطه سپرده‌اند. 

ویزامتریک یکی از شرکت‌های معتبر برای دریافت ویزای ایتالیا و آلمان به شمار می‌آید. به طور کلی این شرکت یک شرکت کارگزار برای ویزای آلمان بود که جدیدا امور مربوط به کشور ایتالیا را نیز بر عهده دارد. شما می‌توانید به راحتی خدمات خود را به این شرکت کارگزاری واگذار نمایید.

سفارت ایتالیا در تهران

برای انجام هرگونه امور وابسته به ویزای ایتالیا، شما می‌توانید به کارگزاری ویزامتریک در تهران با آدرس: خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی (خیابان وزرا)، نبش خیابان بیست و یکم، ساختمان شیراز، شماره 137، طبقه 1 و کد پستی 1513933134 مراجعه نمایید. 

تلفن (02188700343)

خرید وقت سفارت ایتالیا

به طور کلی وقت سفارت ایتالیا به دو صورت فوری و عادی ارائه می‌شود که هر کدام از آنها از قیمت متفاوتی بر خوردار است. 

اما برای مثال هزینه رزرو وقت سفارت توریستی کارگزاری ویزامتریک 1 میلیون و 500 هزار تومان، ویزای ملی 1 میلیون و 400 هزار تومان و برای تایید و تصدیق مدارک 1 میلیون 100 هزار تومان است که این مبلغ بعد از حضور در کارگزاری به شما عودت داده می‌شود.

توصیه داریم برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان و متخصصان ما در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت وقت سفارت و ویزا