بهترین کشورها برای اخذ اقامت تمکن مالی (خود حمایتی)

اگر قصد مهاجرت به کشوری دیگررا ذهن دارید، حتما روش‌های مختلف را مطالعه و بررسی نموده‌ و چه بسا در این میان اخذ اقامت از طریق تمکن مالی هم به گوشتان خورده است. تمکن مالی از جمله روش‌هایی‌ست که با کمک آن میتوان در برخی از کشورها به صورت کاملا قانونی اقامت گرفت. مسلما این روش نیز همچون سایر روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارد. اما به دلیل دردسرهای کمتر، حسابی مورد استقبال قرار گرفته و سرمایه داران زیادی را به فکر مهاجرت انداخته است! اما این اقامت به چه شکل انجام میگیرد؟ 

در ابتدا باید بگوییم؛ شرایط و قوانین اقامت تمکن مالی برای هر کشور با دیگری متفاوت بوده و باید نسبت به قوانین کشور مقصد خود اطلاعات کامل داشته باشید. در ادامه میخواهیم علاوه بر شرح کامل روش اخذ اقامت تمکن مالی، شرایط برخی کشورها در سال 2024 را نیز شرح دهیم. پس با ما همراه باشید.

ویزای تمکن مالی (خود حمایتی) چیست؟

تمکن مالی چیست؟
اقامت تمکن مالی چیست؟

ویزای تمکن مالی یا همان خود حمایتی همانطور که از اسمش پیداست، یکی از روش‌های اخذ اقامت کشورهاست که در آن هیچ نیازی به سرمایه گذاری نیست و صرفا کافیست نشان دهید از اوضاع مالی خوبی برخوردارید و میتوانید از پس خرج خودتان و خوانواده‌تان برآیید.  

با استفاده از روش خوداتکایی، این امکان برایتان مهیا می‌شود هم در اروپا زندگی کرده و هم به سایر کشورها رفت و آمد کنید. یا فرزندانتان به رایگان تحصیل کرده و از سایر حقوق بهره مند شوید. البته در بسیاری از کشورها تنها زمانی این اقامت به شما تعلق میگیرد که حداقل در طول یکسال، 6 ماه ممتد را در کشور مقصد حضور داشته باشید. نکته مثبت اینجاست که پس از 5 سال، اقامت دائم به شما تعلق گرفته و اجازه کار نیز برایتان صادر خواهد شد. هرچند این قانون در تمامی کشورها یکسان نبوده و توصیه داریم حتما در این راستا با کارشناسان و متخصصان خبره مشورت کنید. 

در حال حاضر کشورهایی نظیر اسپانیا، فرانسه، اتریش، پرتغال و مالزی چنین امکانی را برای متقاضیان مهاجرت فراهم آورده اند. از همین‌رو در ادامه به شرح شرایط موجود در این کشورها جهت اخذ اقامت از طریق تمکن مالی میپردازیم. 

فراموش نکنید؛ تمامی روش‌های موجود برای مهاجرت دارای ریسک بوده و امکان عدم دریافت نتیجه مطلوب وجود دارد. پس بهتر است سراغ روشی بروید که کمترین ریسک را داشته و شانس شما را برای موفقیت بالا ببرد. 

اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا

اقامت تمکن مالی اسپانیا
اقامت تمکن مالی اسپانیا

معمولا اقامت تمکن مالی اسپانیا در ابتدا به صورت یکساله صادر می‌شود و در صورتی که طی این مدت از قوانین کشور پیروی کرده و حداقل 6 ماه از سال را در آن حضور داشته باشبد، اقامت‌تان به مدت 2 سال دیگر تمدید خواهد شد و این 2 سال تمدید میتواند همواره ادامه داشته باشد تا اینکه پس از گذشت 5 سال به اقامت دائم تبدیل شده و اجازه کار برای شما صادر شود. البته با گذشت 3 الی 5 ماه از اقامت‌تان در اسپانیا میتوانید اقدامات اولیه جهت اخذ مجوز کار و ثبت شرکت را ارسال کنید. 

نکته قابل توجه و جذاب اینجاست که پس از گذشت 5 سال اقامت و زندگی در کشور اسپانیا میتوانید تابعیت این کشور تقاضا نموده و پاسپورت بگیرید! حداقل میزان پول مورد نیاز در حساب برای دریافت اقامت برای یک فرد 30 هزار یورو ، و برای همسر و هر فرزند متقاضی ۱۰ هزار یورو است.

اقامت از طریق تمکن مالی اتریش

اقامت تمکن مالی اتریش
اقامت تمکن مالی اتریش

بدون شک کشور اتریش یکی از باثبات‌ترین کشورهای اروپایی از نظر اقتصادی‌ست. این مسئله را میتوان از طریق پایتخت این کشور که توانست طی 11 سال پیاپی رتبه اول کیفیت بالای زندگی، در میان کشورهای جهان را به خود اختصاص دهد، اثبات کرد. نکته قابل توجه اینجاست که اتریش هر ساله تعداد بسیار محدودی از قشر سرمایه‌دار را از طریق اقامت تمکن مالی جذب می‌کند. 

اقامت تمکن مالی از طریق اثبات دارایی هر نفر بیست هزار یورو بدست خواهد آمد. معمولا هم این اقامت از دوم ژانویه به 500 نفر اولی که تقاضای خود را با پرونده‌ای تکمیل و بدون نقص ارائه دهند اهدا خواهد شد. 

با اخذ کارت اقامت خودحمایتی اتریش میتوانید به ثبت شرکت و زندگی در این کشور بپردازید و باید حداقل 6 ماه از سال را در کشور حضور داشته باشید. در این نوع اقامت، میتوانید تمامی اعضای خانواده‌ اعم از همسر و فرزندان‌تان (تمامی سنین) را به اتریش ببرید. هر چند اجازه کار نداشته و صرفا باید خودتان کارفرما باشید.  

اقامت از طریق تمکن مالی فرانسه

اقامت تمکن مالی فرانسه
اقامت تمکن مالی فرانسه

کشور فرانسه را باید کشور رویاها دانست. کشوری که در حال حاضر امکان اخذ اقامت تمکن مالی را فراهم آورده و شرایط آن را اعلام کرده است. البته پیش شرط مهمی برای ارائه درخواست اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه وجود دارد؛ اینکه متقاضی باید حداقل دو الی سه سال قبل از ارائه درخواست خود، حداقل یکبار ویزای شنگن گرفته باشد. 

میزان پول مورد نیاز در داخل حساب با توجه به قوانین فعلی برای متقاضی اصلی 40 هزار یورو ، همسر 20 هزار یورو و هر فرزند 20 هزار یورو است. با توجه به اینکه تصمیم گیرنده نهایی برای ارائه اقامت در فرانسه، افسر ویزاست، توصیه می‌کنیم که با مدارکی تکمیل شده برای اقامت تمکن مالی در این کشور اقدام کنید. 

نکته مثبت اینجاست که شرط حضور در فرانسه در این نوع اقامت وجود نداشته و همراهانتان اعم از همسر و فرزندان (زیر 18 سال) مشمول پرونده شما می‌شوند. البته با توجه به متغیر بودن قوانین، توصیه داریم حتما در این راستا با متخصصان و مشاورانی باتجربه مشورت کنید. 

اقامت از طریق تمکن مالی پرتغال

اقامت تمکن مالی پرتغال
اقامت تمکن مالی پرتغال

کشور پرتغال را باید کشوری رو به رشد دانست که با تمرکز بر نظام آموزشی خود در مسیر درست پیشرفت گام برمیدارد. مردمان این کشور بسیار خونگرم بوده و رابطه‌ای بسیار صمیمانه با مهاجران برقرار می‌کنند. هزینه زندگی هم در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی معقول‌تر بوده و با اقامت تمکن مالی در این کشور میتوانید آن زندگی ایده‎‌آلی که به دنبالش هستید را بسازید. 

نکته قابل توجه اینجاست که با اخذ اقامت خودحمایتی پرتغال، اجازه کار نیز برایتان صادر می‌شود و میتوانید همسر و فرزندان زیر 24 سال را مشمول پرونده خود کنید. البته شرط حضور را نادیده نگیرید، باید در سال اول حداقل 6 ماه پیوسته در این کشور حضور داشته باشید. این مسئله در سال‌های آینده کاهش پیدا می‌کند.

میزان پول مورد نیاز در داخل حساب برای فرد متقاضی به ازای 2 سال، 15600 یورو، برای همسر 7800 یورو و برای هر فرزند 5 هزار یورو می‌باشد. 

با توجه به بررسی‌های انجام شده میتوان حدس زد اخذ اقامت تمکن مالی در پرتغال نسبت به فرانسه آسانتر است. البته که برای تصمیم گیری نهایی باید موارد بسیار زیاد دیگری هم مورد ارزیابی قرار گیرد. 

اقامت تمکن مالی مالزی

اقامت تمکن مالی مالزی
اقامت تمکن مالی مالزی

اولین بار سال 2008 بود که کشور مالزی با هدف جذب مهاجر از سراسر دنیا، امکان اقامت تمکن مالی را به رسمیت شناخت و شرایط آن را اعلام نمود. البته در همین ابتدا بگوییم که در این نوع از اقامت، مهاجران اقامت دائم کشور مالزی را دریافت نکرده و فقط میتوانند آن را به مدت 10 سال تمدید و در این کشور زندگی کنند. 

در این نوع از ویزا باید گردش میزان پول حداقل 114000 دلار آمریکا در حسابتان را اثبات کنید. در طول زندگی در مالزی، اجازه کار نخواهید داشت و میتوانید از پول خود صرفا برای خرید خانه استفاده کنید. 

و در آخر

مهاجرت و اخذ اقامت یک کشور مسیر پرپیچ و خمی‌ست که باید برای آن وقت بگذارید و حسابی تحقیق کنید. از همین‌رو وظیفه خود دانستیم که به طور مختصر به شرح شرایط اقامت تمکن مالی در سال 2024 در برخی از بهترین کشورهای جهان بپردازیم. 

با این حال توصیه داریم حتما برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین شروع این پروسه، با کارشناسان و متخصصان حرفه‌ای مشورت کنید.    

5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت وقت سفارت و ویزا