بهترین کشورها برای دریافت اقامت با خرید ملک و خانه

این روزها بیشتر از آن چیزی که فکرش را می‌کنید؛ در محافل دوستانه و رسمی از سرمایه گذاری و خرید ملک و اخذ اقامت یک کشور خارجی صحبت می‌شود. دلایل بسیار زیادی هم مثل سودآوری، داشتن خانه‌ای در زمان سفر یا حتی مهاجرت به میان می‌آید. اما آن چیزی که این نوع از سرمایه‌گذاری را پراهمیت می‌کند، اخذ اقامت و چه بسا تابعیت آن کشور است. مثلا با سرمایه گذاری و خرید ملکی به ارزش 400 هزار دلار در ترکیه میتوانید اقامت و پاسپورت این کشور را بگیرید. اما آیا شرایط در تمامی کشورها یکسان است؟ آیا زندگی در ترکیه ارزش سرمایه گذاری و خرید ملکی به ارزش 400 هزار دلار یا بیشتر را دارد؟ ترجیح شما برای سرمایه گذاری کدام کشور است؟ 

به خوبی آگاهیم که برای سرمایه گذاری و خرید ملک در خارج از کشور، باید مبلغ هنگفتی را کنار بگذارید. از همین‌رو توصیه داریم بی گدار به آب نزنید و از هیچ مشورتی دریغ نکنید. باید کاملا محتاطانه و هوشمندانه پیش بروید. دریافت مشاوره از کارشناسان و مشاوران باتجربه نیز میتواند به شما در این مسیر کمک کند. با این حال میخواهیم در ادامه از شرایط برخی از بهترین کشورها برای دریافت اقامت با خرید ملک در سال 2024 بگوییم. پس برای اخذ بهترین تصمیم در زمینه سرمایه گذاری و خرید ملک در کشور رویایی‌تان، ادامه این مقاله را از دست ندهید. 

 کدام کشورها با خرید ملک اقامت می دهند؟  

برای پاسخ به این پرسش میتوان کشورهای بسیار زیادی را لیست کرد؛ اما برخی از بهترین و پرطرفدارترین کشورها که توانسته در طی چند سال گذشته سرمایه زیادی را به سمت خود جذب نماید به شرح زیر است.

اقامت ترکیه با خرید ملک

در طی چند سال گذشته ترکیه یکی از بهترین مقاصد برای ایرانیان جهت سرمایه گذاری و خرید ملک بوده است. درواقع دلایلی نظیر نزدیک بودن به ایران، شباهت فرهنگی بسیار زیاد، عدم نیاز به ویزا، آب و هوای بسیار مناسب و همچنین موقعیت جغرافیایی عالی از جمله دلایلی بوده که ایرانیان را مجاب کرده برای سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه اقدام کنند. 

البته که ترکیه برای جذب سرمایه از هیچ خدماتی دریغ نکرده و براساس آخرین قانون تصویب شده، افراد با خرید ملک 75 هزار دلار به بالا میتوانند اقامت قابل تمدید این کشور را دریافت کنند و در صورت خرید ملکی به ارزش 400 هزار دلار به بالا، تابعیت و پاسپورت ترکیه را نیز بدست آورند. البته این قانون صرفا مشمول خود فرد، همسر و فرزندان زیر 18 سال او میشود. 

اقامت اسپانیا با خرید ملک

اسپانیا کشور رویاهاست، کشوری که با خرید ملک در هر یک از استان‌ها و جزایر تابع آن، میتوان اقامتش بدست آورد. البته که اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا مشمول این قانون نمی‌شوند. زیرا اتباع کشورهای اتحادیه اروپا، به خودی خود مجوز زندگی در تمامی کشورهای این اتحادیه را دارند. 

اما شرایط اقامت با خرید ملک در اسپانیا به چه صورت است؟ شما با خرید ملکی به ارزش 500،000 یورو میتوانید موفق به دریافت اقامت این کشور شوید. البته قانون و تبصره‌ای در میان حاکم است. مثلا ملک خریداری شده باید با شرایط خریدار و خانواده او مطابقت داشته باشد. مثلا یک خانواده چهارنفری حتما باید ملکی با دو اتاق خواب در اندازه استاندارد را خریداری نماید، در غیراینصورت تضمینی برای اخذ اقامت آنها وجود ندارد. 

برای خرید ملک در اسپانیا هم در ابتدا باید از طریق ویزای 3 ماهه توریستی راهی این کشور شوید و پس از عقد قرار دارد از طریق دفاتر اسناد رسمی کد شناسایی لازم را دریافت کنید. سپس مراحل استعلام گیری از شهرداری، اداره گاز، آب، برق و غیره شروع می‌شود. حواستان باشد؛ اگر در این مسیر وکیلی مجرب و مشاوری حاذق همراه شما نباشد، پروسه خرید به قدری طولانی می‌شود که نه تنها ویزای سه ماهه‌تان باطل شده، بلکه حتی از سرمایه گذاری خود نیز پشیمان خواهید شد. 

اقامت قبرس شمالی با خرید ملک

قبرس شمالی نیز یکی از مقاصد پرطرفدار ایرانیان است که در طی چند سال گذشته سرمایه گذاری‌های کلانی در آن انجام داده‌اند. البته که امکان اخذ اقامت با خرید ملک در قبرس نیز در این سرمایه گذاری نیز بی تاثیر نبوده است. برای رسیدن به چنین خواسته‌ای هیچ اهمیتی ندارد که ملک شما چه قیمتی دارد. هیچ اهمیتی هم ندارد که یک ملک، دو ملک یا حتی سه ملک را خریداری می‌کنید. در هر صورت اقامت قابل تمدید این کشور را به راحتی بدست خواهید آورد. شما با پرداخت ۳۵٪ از قیمت یک ملک می‌توانید اقامت قبرس شمالی را برای خود و خانوادتان دریافت کنید.

البته باید به اثبات برسانید که از درآمد سالیانه کافی برای زندگی در قبرس برخوردارید. یعنی درآمدی که از خارج از این کشور تامین می‌شود. خرید ملک به صورت اقساطی در قبرس شمالی یکی از جذابیت های سرمایه گذاری در این کشور است!

اقامت پرتغال با خرید ملک

این روزها اقامت با خرید ملک در پرتغال یا همان گلدن ویزای پرتغال یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرتی‌ست که به سه شکل میتواند به واقعیت تبدیل شود. درواقع شما با خرید ملکی به ارزش 500 هزار دلار میتوانید اقامت این کشور را بدست آورید. هیچ اهمیتی هم ندارد که این ملک در کدام منطقه از شهر و کشور پرتغال قرار دارد. اما دو روش دیگر به چه صورت است؟ دو روش دیگر که میزان مبلغ سرمایه گذاری آنها 350 و 280 هزار یورو است، شرایط خاص خود را دارد. 

شما در صورتی با خرید ملک 280 هزار یورویی میتوانید اقامت پرتقال را بدست آورید که ملک مدنظر در مناطق کم تراکم جمعیت قرار داشته باشد. مثل مناطق داخلی یا در مناطق خودمختار آزور و مادیرا. این مسئله درخصوص ملک 350 هزار یورویی هم صدق می‌کند. البته با این تفاوت که ملک خریداری شده در مناطق شهری باشد و قدمت آن به بیش از 30 سال برسد و نیاز به نوسازی داشته باشد. درواقع مبلغ ملک و هزینه بازسازی آن به حداقل 350 هزار یورو برسد. 

نکته قابل توجه اینجاست که سرمایه‌گذار پس از گذشت 6 سال میتواند ملک خود را بفروشد. و این مسئله هیچ تاثیری بر اخذ شهروندی او ندارد. هر چند که امکان اجاره آن و کسب درآمد ارزی در طول این 6 سال وجود دارد. 

اقامت یونان با خرید ملک

در حال حاضر میتوان با خرید ملکی به ارزش 250 هزار یورو، اقامت کشور یونان را بدست آورد. البته این قانون تنها مشمول افراد غیراروپایی می‌شود. پس از خرید ملک در یونان، اقامت یکساله‌ای به شما تعلق میگیرد و امکان فروش ملک به مدت 5 سال هم برای شما وجود ندارد. اما در صورتی که در طی این مدت مرتکب خلاف‎های کیفری نشوید، میتوانید برای اقامت دائم اقدام کنید. پیچیدگی‌های خیلی خاصی هم پیش روی شما قرار ندارد. کافیست وکیلی مجرب و کارشناسی وارد به پیچ و خم مسیر شما را همراهی کند. 

نکته مثبت اینجاست که با دریافت اقامت یونان، شما و خانواده‌تان به جای دلواپسی و نگرانی برای اخذ ویزا، نه تنها مقیم اروپا هستید؛ بلکه  میتوان در تمامی کشورهای حوزه شنگن، کار؛ زندگی و تحصیل کنید. درواقع پس از خرید ملک در یونان، هیچ اجباری برای حضور در این کشور وجود ندارد. چه بسیار افرادی را میشناسیم که پس از خرید ملک آن را اجاره داده و با درآمد ارزی خود در کشوری دیگر زندگی می‌کنند. البته که تنها کافیست در طی 6 ماه، حداقل یک هفته در کشورهای حوزه شنگن وارد شوید.

اقامت امارات (دبی) با خرید ملک

تاکنون به زندگی در اروپایی‌ترین شهر خاورمیانه فکر کرده‌اید؟ شهری که آفتاب در آن غروب نمی‌کند و گرمای آن به عاملی برای پیشرفت تبدیل شده است! مطمئنا میدانید که درباره دبی صحبت می‌کنیم. شهری که امکان اخذ اقامت با خرید ملک در آن وجود دارد. کافیست ملکی به ارزش 1 میلیون درهم در این شهر خریداری نمائید. البته که امارات به هیچ فرد خارجی، تابعیت نمی‌دهد. شما با خرید ملک در این کشور صرفا میتوانید با خیال راحت در این کشور زندگی کنید. درواقع اقامت‌های 3 ساله و 5 ساله به افراد تعلق میگیرد. هر سال هم این قوانین دستخوش تغییر می‌شود. پس حتما قبل از هرگونه اقدام، اطلاعات کامل و لازمی را درخصوص آخرین شرایط اقامت با خرید ملک در امارات (دبی) بدست آورید.

اقامت انگلیس با خرید ملک

کشور انگلیس هم از آن دست کشورهایی‌ست که سرمایه گذاری و زندگی در آن میتواند اهداف مالی شما را به واقعیت تبدیل نماید. پس خیلی دور از انتظار نیست افراد با خرید ملک در این کشور، خودشان را به اهدافشان نزدیک‌تر کنند. اما شرایط خرید ملک در این کشور برای اتباع خارجی به چه صورت است؟ 

در حال حاضر 3 حالت برای خرید ملک و اخذ اقامت انگلیس وجود دارد. 

اینکه با در اختیار داشتن مبلغی بالغ بر 2 میلیون پوند، خانه‌ای خریداری کرده و پس از 5 سال برای اقامت دائم خود و خانواده‌تان اقدام کنید. روش دوم اینکه با در اختیار داشتن مبلغی پول و تخصص و مدارک لازم، سرمایه گذاری معقول‌تر و به صرفه‎تری را انجام دهید و در نهایت بهترین نوع پاسپورت انگلیس را بگیرید. رووش سوم نیز خرید ملک کمتر از 2 میلیون پوند است. در این روش اقامت دائم این کشور به شما تعلق نمیگیرد، اما امتیازات مثبتی در روند پرونده شما به ثبت میرسد. 

اقامت آلمان با خرید ملک

خرید ملک در آلمان یکی از ایمن‌ترین نوع سرمایه‌گذاری‌ست که افراد علاقمند به مهاجرت به این کشور صنعتی انتخاب می‌کنند. دلایل بسیار زیادی میتواند در این تصمیم گیری دخیل باشد، دلایلی مثل رفاه اجتماعی بالا، کم بودن میزان هزینه‌ها، نبود قوانین محدود کننده و غیره که هرکدام فردی را به این کشور جذب می‌کند. 

اما مسئله اینجاست که امکان اخذ اقامت با خرید ملک در آلمان وجود ندارد. درواقع تابعیت آلمان با خرید ملک به سرمایه گذاران تعلق نمیگیرد. مگر اینکه افراد درخواست خود را به صورت یک طرح تجاری که مورد تایید دولت آلمان باشد، ارائه دهند. از طرفی برای خرید ملک در آلمان باید تحقیقات بسیار گسترده‌ای را در زمینه نرخ ارزف محل ملک، بازار مسکن آلمان و همچنین موقعیت ملک انجام دهید. نکته مهمی که نباید فراموش کنید این است که متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک، حتی با دریافت اقامت این کشور نیز، جزء شهروندان درجه دوم به حساب می‌آید و نمیتواند در انتخابات رسمی و پارلمانی شرکت نماید.  

و در آخر

حال درخصوص سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و شرایط اخذ اقامت از این طریق را میدانید. با توجه به این تفاسیر فکر میکنید کدام یک از کشورها بهترین گزینه برای سرمایه گذاری‌ست؟ اگر همچنان سوالی در این زمینه ذهن شما را به خود مشغول کرده یا ابهاماتی در ذهنتان وجود دارد و به مشاوره نیاز دارید، میتوانید روی کارشناسان و متخصصان ما حساب باز کنید. کافیست به بخش تماس با ما بروید. 

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدریافت وقت سفارت و ویزا